“Kamkoliv kam jdu, tak mám s sebou knihu. Mám místo, kam můžu jít a být šťastná." - J. K. Rowling

KDO JE YANNY

KDO JE YANNY

Soupis základních informací. To je příjemné déjà vu. Tak pojďme na to.

 • Narodila jsem se 17.7.1994 (momentálně by mi tedy mělo být 25, pokud jsem ale byla líná tuhle informaci aktualizovat, tak doufám, že nejste jako Joeye se seriálu Přátelé a umíte si to dopočítat, přestože nejste matematici).
 • Oči jsem poprvé otevřela v Českých Budějovicích – ale jen proto, že si máma hrozně přála, abych to měla v rodném listě.
 • Vyrůstala jsem v Praze a v Českých Budějovicích mám jen jednu polovinu rodiny – naši se seznámili na táboře na Lipně (jako vedoucí) a moje mamka byla z Budějc a táta z Prahy.
 • Prvních asi 21 let jsem žila na sídlišti na Černém Mostě na Praze 9 (pokud nepočítám první roky, kdy naše rodina žila v malém bytě v Hostivaři a já si z toho pochopitelně nic nepamatuju).
 • Mám starší sestru Elišku, která je o 4 a půl roku starší než já. Je zdravotní sestra – konkrétně porodní asistentka a má malou holčičku Adélku a momentálně žije se svým přítelem jen o patro níž v jednom činžáku na Vinohradech.
 • Maturovala jsem na obchodní akademii, obor ekonomické lyceum, ačkoliv jsem už tenkrát moc dobře věděla, kam chci jít na dál a celou střední na to jenom zbožně čekala. Studium na OA pro mě nebylo úplně růžovým sadem, protože mi nikdy nešla matematika a stejně tak účetnictví nebylo nic pro mě.
 • Po střední jsem zkoušela přijímačky na Univerzitu Karlovu – žurnalistiku, ale dvakrát jsem se nedostala (přiznám se, že jsem se na to nikdy neučila), a tak jsem nastoupila na Vyšší odbornou školu publicistiky, ze které jsem si odnesla (ne příliš oceňovaný, ale těžce vydřený) titul DiS. – diplomovaný specialista.
 • Studovala jsem obor Webová žurnalistika – což se záhy neukázalo jako příliš dobrý nápad, protože jsem byla na oboru se samými kluky a ti mi to dávali trochu sežrat. Nebyla jsem tak technicky zdatná jako oni, takže jsem musela jet opravdu sólo.
 • Webovou žurnalistiku jsem si vybrala hlavně proto, protože jsem chtěla něco víc, než jen psát. Chtěla jsem umět vytvářet weby ve WordPressu, natáčet videa a být takový univerzální voják – v té době už jsem měla 6 let knižní blog, takže to bylo tak nějak přirozené.
 • Bohužel tenhle obor byl na škole prvním rokem a nikdo vlastně pořádně nevěděl, co nás má učit – WordPress jsme vlastně skoro nedělali, takže jsem vlastně nakonec absolvovala projektem, který jsem celý uložila na blogspot.
 • Po skončení školy jsem se hrozně dlouho plácala a nevěděla, co se životem. Říkala jsem si – mám jít dál studovat? Mám jít pracovat? Mám odjet do zahraničí?
 • Nakonec to vyřešil život sám, protože jsem se zamilovala do svého přítele, se kterým jsme spolu teď 3 roky a v ČR jsem zůstala.
 • Vybrala jsem si, že se osamostatním od rodičů a půjdu bydlet do podnájmu s kamarádkou – s přítelem jsem ještě bydlet nechtěla, protože jsme byli na začátku.
 • Nakonec jsme se ale s přítelem po roce nastěhovali spolu a pořídili si zrzavou kočičku Karamelku, které budou dva roky.
 • Pracovala jsem jako marketingový koodinátor v přepravní společnosti TNT (teď už spíše Fedex).
 • Teď pracuji v obchodním a marketingovém oddělení v Kongresovém centru Praha a moc mě to tam baví.
 • Moje povaha se podle mě nedá přesně identifikovat, protože se jednou probudím jako introvert a jednou jako extrovert. Někdy jsem hrozný flegmatik, ale také melancholik, často cholerik a nejvíce sangvinik. Nemám ráda seznamování s novými lidmi, ačkoliv to většinou skoro vždycky nakonec udělám sama. Ve společnosti si nikdy neberu hlavní slovo, dokud lidi opravdu nepoznám. V mém kolektivu přátel by vám ale řekli, že pusu nezavřu a jsem strašně praštěná…

A co mám ráda?

♥ ČAJ S CITRÓNEM

♥ SVOJÍ KOČKU

♥ SVÉHO PŘÍTELE, RODINU A PŘÁTELE (S-A-M-O-Z-Ř-E-J-M-Ě)

♥ KNÍŽKY A ZASE KNÍŽKY

♥ SERIÁLY A FILMY (ale jsem v nich ještě víc vybíravá než v knihách)

♥ HARRYHO POTTERA

♥ SERIÁL PŘÁTELÉ

♥ Z KNIŽNÍCH SÉRIÍ, CO STOJÍ ZA ZMÍNKU – HUNGER GAMES, STMÍVÁNÍ, HRA O TRŮNY

♥ NEJOBLÍBENĚJŠÍ KNIHA JE MALÉ ŽENY

♥ MILUJU PRAHU A LONDÝN

♥ MÝM SNEM JE VIDĚT AMERIKU (jako většiny lidí)

♥ BAVÍ MĚ PSÁT, ALE VYPADLA JSEM Z TOHO

♥ MÁM DOMA VELKOU SBÍRKU ŠATŮ – JAKOŽE VELKOU (ČÍSLO PO MNĚ RADŠI VĚDĚT NECHTĚJTE, UŽ TO RADŠI NIKDY POČÍTAT NEBUDU)

♥ JSEM SHOPAHOLIC A MILUJU VŠECHNO, KDE JSOU KYTKY

♥ MOJE OBLÍBENÁ BARVA JE VÍNOVÁ A TMAVĚ ZELENÁ

♥ MOJE PŘÍRODNÍ BARVA JE MYŠÍ ŠEĎ, ALE BARVÍM SE NA ZRZAVO

….

A to už asi stačí žejo.

Těšilo mě.

J.

Napsat komentář